Tanie Domki Drewniane

Twoja działka za miastem stoi pusta? Może warto zainwestować w tanie domki drewniane? Rynek oferuje mnóstwo najróżniejszych modeli. Domek letniskowy, całoroczny, narzędziowy, czy nawet grillowy…już dziś możesz zostać posiadaczem któregoś z nich. Domki drewniane są nie tylko piękne, ale jak się również okazuje tanie. Cena przede wszystkim zależna jest od powierzchni, rodzaju wykorzystanego drewna, technologii montażu oraz usług dodatkowych, które mogą dodatkowo przyozdobić konstrukcję.

Najczęściej do budowy tanich domków drewnianych wykorzystuje się drewno sosny, jednak bardziej polecane są gatunki charakterystyczne dla Skandynawii i Syberii. Panujące tam warunki sprawiają, że wzrost jest powolny, jednak drewno jest wytrzymałe. Konstrukcje zaleca się wykonywać przy użyciu technologii które sprawiają, że projekt stanowi jedną całość. Popularność metody szkieletowej maleje w związku właśnie z możliwością przesuwania, czy nawet odpadania elementów. Jej miejsce coraz odważniej zajmuje technologia „pióro i wpust”.

Konserwacja drewnianych domów również jest niezwykle prosta i tania. Wystarczy systematycznie przeprowadzać zabieg impregnacji surowca. Działanie to ma na celu ochronę przed uszkodzeniami wywołanymi przez szkodniki, czy skażenia grzybowe. Co więcej środek konserwuje i chroni przed mrozem, intensywnym promieniowaniem słonecznym, a nawet opadami.